Linyitspor’dan açıklama: Ayrıcalık değil adalet bekliyoruz

Tavşanlı Linyitspor yönetim kurulu tarafından Emirdağspor maçı ile ilgili basın açıklaması yayınlandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimizhafta sonu oynanan TKİ Tavşanlı Linyitspor - Emirdağspor müsabakasında verilen cezalar ve rakip takımın yaptığı açıklamalar ile ilgili ayrıca maçın hakemi ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı.

İşte o basın açıklaması;

“22.10. 2023 tarihinde sahamızda oynadığımız Emirdağ Spor maçına istinaden açıklamamızdır.

Kendi sahamızda oynamış olduğumuz müsabakadan maalesef 1 puanla ayrılmış bulunmaktayız. Gerek Yönetim kurulumuz gerek Teknik Heyet gerek futbolcular çok üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu müsabaka sonucunda kaybedilen 2 puanın mücadele etmiş olduğum Bölgesel amatör Liginde ne kadar kıymetli olduğunun bilincindeyiz. Netice itibari ile önümüzdeki maçlarda aynı durumun yaşanmaması için gerekli dersler alınmış ve gereken cezalar uygulanmıştır.

Bilindiği üzere kulübümüz Bölgesel Amatör Ligi 4.grupta Mücadele etmektedir. Grubumuzda bulunan diğer takımların içerisinde İzmir bölgesi de bulunmakta olup 6 tane İzmir takımı vardır.22.10.2023 tarihinde oynanan müsabakaya İzmir bölgesi temsilcisi, İzmir bölgesi orta hakemi, İzmir bölgesi yardımcı hakemlerinin atanmasının ne derece doğru olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bu konu ile ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu ve diğer yetkili kurum ve mercilere kulübümüz adına yapılması gereken girişimler 24.10.2023 tarihinde yapılmıştır. Aynı olayların tekrar yaşanmaması adına kulübümüzün gereken tüm çabayı göstereceğine, gereken bütün şartları seferber edeceğine kimsenin şüphesi olmasın.

Müsabaka ile ilgili olarak üzülerek gördük ki hakem arkadaşlarımız bu maçın atmosferi ve ağırlığı altında ezilip kalmıştır. Vermiş olduğu kararlarda dahi ne yapacağını bilmeyen, panik içerisinde mücadelenin aksamasına ve futbol oynanmasına müsaade etmeyen bir tavır göstermiştir. Umarız bundan sonraki süreçlerde aynı durum ile karşı karşıya kalmayız. Kulübümüz bu konu ile ilgili olarak hiç kimseden ayrıcalık değil adalet beklemektedir.

Rakip Emirdağ Spor oyuncuları daha maçın ilk dakikalarından itibaren sahaya futbol oynamaya değil adeta oyunu germeye ve zaman geçirmeye yönelik defalarca eylemde bulunmuş ama ne yazık ki hakem arkadaşımız pozisyonları görmezden gelmiştir. Bunun neticesinde maçın son düdüğü ile Kulübümüz tarafından tasvip edilmeyen olaylar yaşanmıştır.

Olayların asıl başlama sebeplerinden biri müsabaka sonunda kulübümüz futbolcularından Emre AZİM ’e, engel durumuyla alakalı ağıza alınmayacak sözler söyleyip hakaretlerde bulunan, söylemiş olduğu sözleri ve tribünlere yapmış olduğu eylemleri hiç yapmamış gibi gösteren, sosyal medya üzerinden açıklama yapıp , “ Mağdur edebiyatı ” yapan ve kendisini sütten çıkmış ak kaşık zanneden kişilerin sorgulaması gerektiğini düşünmekteyiz “HAYSİYET” ve “ŞEREF”meselesini.

Yapılan açıklamada kulübümüz yöneticilerinin Emirdağspor yöneticilerini aradığını, taraftar getirilmemesi yönünde talebimiz olduğu söylenmektedir. Kulübümüz adına bu konu ile ilgili olarak hiçbir girişimde bulunmamıştır. Bu konu ile ilgili olarak kulübümüzün herhangi bir yetkisi yoktur. İlçe Güvenlik Toplantısında belirlenen güvenlik kararları uygulanmaktadır. Yapılan güvenlik toplantısı neticesinde grubumuzda bulanan bütün takımların taraftar gruplarına stadyumumuzun kapasitenin %5 kadar misafir seyirci alınması kararlarlaştırılmıştır. Kurum takımı olarak İlçe güvenlik kurulunun vermiş olduğu karara kulübümüzün karşı gelmesi mantıksız ve asılsızdır. Sosyal medya üzerinden asılsız haber yapanların bu konular ile ilgi bilgisinin olmadığı ve “Mağdur Edebiyatı “ yaparak olayların başka taraflara çekilmek istendiği apaçık ortadadır.

Netice itibari ile Kulübümüz adına karalama yapan, haysiyet ve şereften bahseden, külübümüz üzerinden oyunlar oynamak isteyenlerin her zaman karşısında duracağız. Şampiyonluğa giden yolda gerek saha içinde gerekse saha dışında mücadelemizi terimizin son damlasına kadar sürdüreceğimize ve sonunda mutlu sona ulaşacağımıza inancımız tamdır.

Saygılarımızla.”

TKİ TAVŞANLI LİNYİTSPOR YÖNETİM KURULU

25 Eki 2023 - 17:45 Kütahya/ Tavşanli- Spor

Muhabir  Haber Merkezi