Gediz Fen Lisesi öğrencilerinden muhteşem koreografi

Gediz Fen Lisesi öğrencileri, Cumhuriyet'in 100. Yılı Kutlamaları kapsamında etkileyici bir koreografi sunarak izleyenlerin beğenisini topladılar.

Büyütmek için resme tıklayın

350 ÖĞRENCİ GÖREV ALDI

Kütahya’nın Gediz ilçesinde Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde, Gediz Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan koreografi gösterisi büyük ilgi topladı. Yaklaşık 350 öğrencinin katıldığı etkinlikte, Cumhuriyetin 100. yıl logosu ve ay yıldız figürü büyük bir titizlikle sergilendi. Aynı zamanda öğrenciler, Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı'nı okuyarak duygusal bir atmosfer oluşturdular.

ÖĞRETMENLER KAREOGRAFİYE ÖNCÜ OLDU

Türkiye genelinde olduğu gibi Gediz'de de Cumhuriyet'in 100. yılı coşkuyla kutlanıyor. Gediz Fen Lisesi öğrencileri, müzik öğretmeni İlke Somalı Mercimek, Beden Eğitimi Öğretmeni Hasan Nas ve İngilizce Öğretmeni Ümmü Gülsüm Kara'nın danışmanlığında hazırladıkları muhteşem koreografi ile göz doldurdular. Okul bahçesinde toplanan 350 öğrenci, 100. yıl ve Ay yıldız koreografisini büyük bir ustalıkla sergiledi. Öğrenciler, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve İstiklal Marşı'nı coşkuyla okuyarak etkinliğe katılanlardan büyük bir alkış aldılar.

“DAHA NİCE 100 YILLARA”

Gediz Fen Lisesi Müdürü Ali Demiray, Cumhuriyet'in 100. yılını coşkuyla kutlayarak, "Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Bu büyük emaneti daha nice yıllar boyunca aynı azim ve coşkuyla taşıyacağız. Cumhuriyetimizin doğum günü kutlu olsun. Daha nice 100 yıllara!" dedi.

25 Eki 2023 - 18:00 Kütahya/ Gediz- Eğitim

Muhabir  İsmail Yalçın