Simav’daki bu okul elektriğini kendi üretecek

Kütahya’nın Simav ilçesindeki Kuşu Şenayi Akdağ Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde yapımı tamamlanan Güneş Enerjisi Santrali, törenle hizmete girdi.

Büyütmek için resme tıklayın

PROJE TAMAMLANARAK HİZMETE AÇILDI

Simav ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki Kuşu'da bulunan Kuşu Şenayi Akdağ Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde tamamlanan başarılı bir proje, Kuşu Çatı Güneş Enerjisi Santrali olarak hizmete açıldı. Tören, Okul Müdürü Muammer Gökalp'in projenin tarihçesini ve teşekkürlerini paylaştığı konuşmasıyla başladı.

AÇILIŞ TÖRENİNE SEKTÖR TEMSİLCİLERİ DE KATILDI

Törene, güneş enerjisi sektöründen birçok firmanın yetkilileri, mesleki eğitim sağlayan eğitimciler, projeye destek veren firmaların temsilcileri ve Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ yetkilileri katıldı. Ayrıca, Simav Müftüsü Hasan Serçe'nin Güneş Enerjisi Santrali'nin devreye girmesi için yaptığı duanın ardından katılımcılara yemek ikramı yapıldı.

OKULUN İHTİYACI OLAN ELEKTRİK, OKULUN ÇATISINDA ÜRETİLECEK

Projenin hayata geçirilmesine katkı sağlayanlara teşekkür plaketleri takdim edildi. Kuşu'daki bu 10.000 W'lik güneş enerjisi santrali, çevresine örnek bir proje olarak hizmete girdi. Bu tür projeler, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaştırılması ve çevreye duyarlı enerji üretimini teşvik etmek için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

25 Eki 2023 - 23:00 Kütahya/ Simav- Eğitim

Muhabir  İsmail Yalçın