Kütahya’da ‘Ökkeş’ bilmecesi: Kemal Sunal filmine benzetilen Ökkeş kim?

Birkaç gündür Türk Sağlık Sen Kütahya Şube Başkanı Hasan Gök’ün şahsi sosyal medya hesabından yaptığı ve Kemal Sunal filmine benzettiği “Ökkeş” tiplemesi merak konusu oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

‘VAY ÖKKEŞ VAY’

Türk Sağlık Sen Kütahya Şube Başkanı Hasan Gök tarafından sosyal medya üzerinden yapılan ve ilk paylaşımında “Vay Ökkeş Vay” cümlesi ile başlayan paylaşım sağlık camiası arasında merak konusu oldu. Bazı sağlık çalışanlarının da yorum yaptığı paylaşımla “Ökkeş” benzetmesi hakkında farklı yorumlar yapılıyor.

İŞE GELİP BEDAVA ÇALIŞANLAR VAR

Anadolu şehirlerinde olmasa da genelde büyükşehirlerde yaşanan bazı bankamatik memuru olarak adlandırılan kişilere atıfta bulunarak “Ökkeş… Eskiden işe gelmeden maaş alanlar vardı… Şimdi ise gelip bedava çalışanlar var. Örnek; Ökkeşşş” mesajını ise bazı kamu çalışanları maaş almadan işe gelen olarak kime atıfta bulunulduğunu merak eder hale geldiler.

SENDİKA ÜYE ZİYARETİNDE BULUNMUŞ

Yapılan paylaşımlara göre sözde çalışana bir sendikanın üye ziyaretinden bahseden Gök; “Vay Ökkeş Vayy… Sendika Üye Ziyaretinde bile bulunmuş” mesajı ile sendikacılarında işini tam anlamıyla yapmadığı mesajını verdiği iddia ediliyor.

25 Eki 2023 - 16:00 Kütahya/ Kütahya- Gündem

Muhabir  Merve Ergün