Kütahya DPÜ öğrencileri Filistin'deki zulmü yürüyüşle protesto ettiler

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrencileri, İsrail'in Filistin saldırılarına karşı bir protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. DPÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren 10 topluluğun işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Filistin halkının yaşadığı zorluklara dikkat çekti.

Büyütmek için resme tıklayın

10 FARKLI ÖĞRENCİ TOPLULUĞU BİR ARAYA GELDİ

DPÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Beytülmaktis Araştırmalar, Diriliş Geleneksel Türk Okçuluğu, Fıkıh, Geçerken, İdealist Gençlik, İnsan Hak ve Hürriyetleri, Kadim, Lisan-ı Hâl, Tarih Birliği ve Yeniler olmak üzere 10 topluluğun ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Filistin halkına yönelik eziyetler protesto edildi.

PANKARTLAR VE DÖVİZLERLE YÜRÜDÜLER

Öğrenciler, Kapalı Spor Salonu önünden başlayan ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde sona eren protesto yürüyüşünde ellerinde taşıdıkları pankartlar ve dövizlerle İsrail'in Filistin'deki temel hak ve özgürlükleri kısıtlayan girişimlerini sert bir şekilde kınadılar.

"FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN DAİMA YANINDAYIZ"

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kütahya İl Temsilcisi Saidi Furkan Coşgun grup adına yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

"Okulda, üniversitede, camide, sokakta, sosyal medyada ve dünyanın her yerinde Filistinli kardeşlerimizin daima yanındayız. Terörist İsrail’in ve onun hukuk ihlallerine, savaş suçlarına sessiz kalan, destek veren, kısacası bu zulme ortak olanların karşısındayız. Her yerde, her mecrada bu zalimlerle mücadele edeceğiz. İçinde birazcık insanlık onuru, vicdanı olan herkesi bu mücadeleye çağırıyoruz. Onların bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı var. İnanıyor ve biliyoruz ki mazlumların âhı, zalimleri kahr u perişan edecektir. Ve yine inanıyor ve biliyoruz ki Allah nurunu tamamlayacaktır. Şehit olan kardeşlerimize Rabbimizden rahmet diliyor, geride kalan bizlere de gafletten uyanış nasip etsin diyoruz. Kahrolsun zalimler, kahrolsun bu zulme, bu suça ortak olanlar. Kahrolsun İsrail."

24 Eki 2023 - 23:00 Kütahya- Gündem

Muhabir  Haber Merkezi