Gediz’de Cumhuriyet kutlamaları kapsamında koşu düzenlendi

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Koşusu düzenlendi. Gediz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen koşuya, 2006-2013 yılları arasında doğan öğrenciler katıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

6 KATEGORİDE YARIŞMALAR DÜZENLENDİ

Koşu, Gediz'de bulunan üç kulvarlı tartan pisti olan İlçe Stadyumu'nda gerçekleştirildi. Minik erkek, minik kız, yıldız erkek, yıldız kız, genç erkek ve genç kız olmak üzere 6 farklı kategoride yapılan yarışlara Gediz merkez ve köy okullarından öğrenciler katıldı. Gediz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Keskin, etkinliğin gençleri spora teşvik etmek amacıyla düzenlendiğini ve ilçedeki kurumlarla işbirliği içinde çalıştıklarını ifade etti. Keskin, dereceye giren öğrencilere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda madalyalarının verileceğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur ise sporun milli ve manevi değerlerle birleştirilerek Cumhuriyetin 100. yılında Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Cumhuriyet Koşusu düzenlendiğini ifade etti. Dereceye giren takımların, Kütahya ve Ankara'daki koşulara katılacaklarını da duyurdu.

24 Eki 2023 - 19:30 Kütahya/ Gediz- Spor

Muhabir  İsmail Yalçın