Gediz kaplıcaları, engelli ve 65 yaş üzeri vatandaşlara ücretsiz yapıldı

Kütahya'nın Gediz ilçesinde Belediye tarafından hayata geçirilen bir uygulama ile 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlara Ilıca Termal Hamamı girişleri ücretsiz olacak. Bu olanağın sunulması için Gediz Belediyesi, 65 yaş üstü vatandaşlar ile engelli vatandaşlara özel giriş kartları tahsis ediyor.

HEM ILICA ÜCRETSİZ HEM ILICAYA ULAŞIM

Gediz Belediyesi Beyaz Masa'ya başvuran 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlar, kimlik kartları ile ücretsiz giriş kartlarını temin edebilirler. Ayrıca, araçları olmayan vatandaşları düşünerek, Gediz Belediyesi çarşamba günleri şehir içi duraklardan Ilıca Termal Tatil Köyüne dolmuş seferleri düzenliyor. Bu sayede vatandaşlar, Ilıca'daki hamamlardan ücretsiz olarak yararlanma fırsatına sahip olacaklar.

BAŞKAN AKÇADURAK DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Konuyla ilgili açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Gediz halkına kaliteli hizmet sunma amacında olduklarını belirtti. Başkan Akçadurak,

" Kış sezonu boyunca 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımız Ilıca Termal Tatil Köyünde bulunan hamamlarımızdan ücretsiz yararlanabilecekler. Bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımız Belediyemiz Beyaz Masa'ya kimlik kartları ile başvurduktan sonra ücretsiz hamam için kimlik kartlarını teslim aldıktan sonra hizmetten faydalanabilecekler" dedi.

24 Eki 2023 - 20:30 Kütahya/ Gediz- Gündem

Muhabir  İsmail Yalçın