Kütahya Valisi Musa Işın Simav’da; İşte Vali Işın’ın Simav programı

Kütahya Valisi Musa Işın ikinci kez geldiği Simav’da bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Vali Işın’ın Simav’daki bir günü dolu dolu geçti.

Büyütmek için resme tıklayın

YOĞUN KATILIMLI HEYET, İNCELEMELERE GÖLCÜK’TEN BAŞLADI

Geçtiğimi dönemlerde 29 yıllığına Orman Bakanlığından kiralanan Gölcük Mesire alanında taş konakları ve diğer tesislerle yatırımları inceleyerek Simav ziyaretine başlayan Kütahya Valisi Musa Işın’a Gölcük ile ilgili olarak geçmişten günümüze bilgi akışını Kütahya Milletvekili Adil Biçer ve Simav Belediye Başkanı Fatih Kalay sağladı.

Kütahya Milletvekili Biçer, Simav Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Belediye Başkanı Fatih Kalay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Eray Çakır, Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürü Dr.Emre Yeniay, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mehmet Albayrak, İl Özel İdare Müdürü Murat Kurum, İl Genel Meclisi Başkanı Muammer Özcura, Kütahya ZAFER OSB Müdürü Hasan Göksel, AK Parti Simav İlçe Başkanı Orhan Akboğa, Simav Emniyet Müdürü Mehmet Ali Göncü, İl Genel Meclisinin Simavlı üyeleri Kahraman Aktay, Ali Osman Ergün ve İbrahim Karataş, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı yatırımcı iş insanı Şeref Kazcıoğlu, Simav Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sönmez’in katıldığı Vali Işn’ın Simav’daki ikinci ziyaret alanı Eynal Kaplıcaları oldu. Burada modernize çalışmaları yapılarak tesislerin günün şartlarına uygun hale getirilmesine dair örnek bir apart motelin ve ardından da Türkiye’nin termal su ile işletilen en büyük Türk Hamamı olan Termal Büyük Hamam’ın incelenmesine geçildi.

KAYMAKAMLIK’TA MUHTARLARLA BULUŞULDU

Vali Musa Işın, ilçe merkezi ziyaretinde Kaymakam Bünyamin Karaloğlu’nun kendisine sunduğu brifinge katıldı. İlçedeki birçok resmi kurum müdürünün de yer aldığı brifingde ilçenin eğitim, sağlık, altyapı, ulaşım ve asayişi hakkında bilgi aktarıldı. Milletvekili Biçer, Belediye Başkanı Kalay, AK Parti İlçe Başkanı Orhan Akboğa ile birlikte ilçenin 6 belde belediye başkanının katıldığı brifing sonrasında ise konferans salonunda ilçenin 119 muhtarının katılımıyla ‘muhtarlar toplantısı’ gerçekleştirildi.  Simav’ın ilçe merkezi, 6 belde ve 83 köyünde görev yapan muhtarların tek tek kendisini tanıtmasını isteyen Kütahya Valisi Musa Işın, bazı muhtarların isteklerini dinleyerek bunlarla ilgili olarak 2024 yılı İl Özel İdaresi Yatırım Programının ve KÖYDES yatırım programının hazırlanacağına dikkat çekti

VALİ IŞIN, FİLİSTİN’DEKİ ZULME KARŞI SESSİZ KALMADI

Filistin’de yaşanan zulme de dikkat çeken Vali Işın şunları söyledi;

“Devletimiz geçmişten günümüze hiçbir şekilde azınlıklar da olmak üzere insanlara zulüm etmemiş, onları korumuştur. Fakat günümüzde Ortadoğu’da yaşanan katliam ve soykırımı andıran vahşet ne yazık ki ülkemizin çok daha güçlü olması konusunda en önemli bir işarettir. Bizler çocuklarımızı milli ve manevi duygularla yetiştirerek yarınlara hazırlarken sorumluluk alanlarınızda aç yatan, açıkta kalan kesinlikle olmamalı.”

SİMAVLI VATANDAŞLARLA BULUŞULUP BELEDİYE ZİYARETİNE GEÇİLDİ

Muhtarlar Toplantısı ardından Cumhuriyet Meydanı, Şadırvanlar ve Manifaturacılar caddelerinde vatandaşlarla görüşerek kendini tanıtan Vali Işın, onlarla yaptığı kısa sohbetlerden sona Simav Belediyesine ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi. Belediye Hizmet Binası girişinde Belediye Başkanı Kalay ve Başkan Yardımcısı Ahmet Sönmez ile birim müdürleriyle birim şefleri tarafından karşılanan Vali Işın, başkanlık makamında da ziyaret defterine Simav ziyaretine ilişkin duygu ve düşüncelerini aktararak imzaladı. Kendisine Simav Kozmetik ürünlerinden bir örnek set ve Eynal Marka tescilli domates takdim edilen Vali Işın, Milletvekili Biçer ve Belediye Başkanı Kalay ile Belediye Meclisinin bazı üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında,

“Bu gelişimde Simav’ı çok daha iyi tanıdık ve bilgi sahibi olduk. Sizleri; Simav’da değerli halkımız adına yaptığınız yatırım ve hizmetlerinizden dolayı kutluyorum” dedi.

Vali Işın’a Simav’ın yaşanır bir şehir olması adına alt yapılarının da yenilenmesiyle 3 bin 200 metre uzunluğunda birçok caddenin yenilendiğini, engelli vatandaşlar ve bunların bakımını üstlenen yakınlarının yararlanacağı gündüz bakım merkezin açılma aşamasında olduğunu ve Türkiye’nin ilk Bebek Kütüphanelerinden birisinin de Simav’da aralıksız hizmet verdiğini açıkladılar. Vali Musa Işın Simav Belediyesi bünyesindeki Simav Kozmetik Şirketinde de incelemede bulundu. Tesis yöneticisi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğretim görevlisi Lütfiye Parlak tarafından üretim ve çeşitliliği hakkında bilgi aktarımında bulunuldu.

SİMAV’IN KOBİ SANAYİSİ SİMSAN’DA İNCELEMELER YAPILDI

Kütahya Valisi Musa Işın, ilçenin üretim ve istihdamı adına önemli bir kurum olan SETAŞ karşısındaki SİMSAN tesislerine yaptığı ziyaretinde SİMSAN’ın ortakları tarafından karşılandı. Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve SİMSAN’da Kazcıoğlu İndüstrial adına bulunan Şeref Kazcıoğlu, 15 girişimci ve yatırımcı arkadaşıyla Simav’ın ilk KOBİ Sanayi Sitesi olduklarını hatırlattı. Kazcıoğlu; Türkiye’de yaşanan pandemi, devalüasyon ve Kahramanmaraş Depremlerinin kendilerini yatırım açısından olumsuz etkilediğini ama her türlü şartta yapılaşmayı sürdürdüklerini, üretim ve istihdam açısından 15 metre yüksekliğe varan binaların yapıldığını, SETAŞ tesislerinde Koyuncuoğlu A.Ş. tarafından sürdürülen üretim ve istihdamlarla birlikte bölgede ilk etapta en az 2 bin 500 kişinin istihdam edileceğine dikkat çekti.

Simav’ın Çeyrekçi yol ayrımından Simav’ın Yeşilköy kavşağı üzerinden SİMSAN’a gelişi sağlayan 2 kilometrelik karayolunun alt yapısı ile birlikte yapılmasını isteyen Kazcıoğlu, Simav Belediyesinin alt yapı, Kütahya Valisi Işın’ın da zaman içinde asfalt desteği sunma ifadesi Simav’ın yatırım, istihdam ve üretimcilerini sevindirdi.

PAZARLAR İLÇESİ’NDEKİ AYVALI DÜZLÜĞÜ’NE GEÇİLDİ

Kütahya Valisi Musa Işın’ın incelemelerinin son adresi komşu Pazarlar ilçesine bağlı Ayvalı Düzlüğü oldu. Simav başta olmak üzere Pazarlar ve Şaphane ilçe belediyeleri tarafından ortaya atılan Karma Sanayi Bölgesi projesinde düşünülen yaklaşık 2 bin dekarlık alanda yapılan incelemede taraflar bölgenin doğalgaz hattının yakınında olduğunu, 3 ilçenin üreticilerinin kuracakları tesislerine uygun olduğu ve İzmir, Manisa bölgesinden de yeni yatırımcıların bu alana gelebileceğini dile getirdiler.

24 Eki 2023 - 17:00 Kütahya/ Simav- Gündem

Muhabir  İsmail Yalçın