Kütahya’nın ayakkabı boyacıları yetkililere seslendi!

Kütahya'da geleneksel mesleklerinden birini icra eden ayakkabı boyacıları, hizmet verdikleri Küçük Park'ın yanındaki alanda kendileri için kapalı bir çalışma alanı talep ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

KÜÇÜK PARK’IN YENİLEME ÇALIŞMALARINDA AYAKKABICILAR DA UNUTULMASIN

Uzun yıllardır Kütahya'nın sembollerinden biri olan ve mesleklerini neredeyse yarım asırdır sürdüren ayakkabı boyacıları, Küçük Park'ın yenileme çalışmalarının sürdüğü alanda faaliyetlerine devam ediyor. Küçük Park yenileme projesi kapsamında, ayakkabı boyacılarının bulunduğu alanın da yenileneceği belirtiliyor. Bu nedenle boyacılar, kendilerine tahsis edilecek yeni alanın kapalı bir yapıya sahip olmasını talep ediyor.

HEM AYAKKABICILAR HEM DE MÜŞTERİLER İÇİN GEREKTİĞİ İFADE EDİLİYOR

Özellikle kış aylarında, müşterilerinin daha fazla kapalı alana ihtiyaç duyduğunu ifade eden boyacılar, yaşlılık gibi faktörler nedeniyle daha korunaklı alanlara gereksinim duyduklarını vurguluyorlar. Ayakkabı boyacıları, bu kapalı alanın sadece kendileri için değil, müşterileri için de daha iyi bir hizmet sunacağına inanıyorlar. Bu nedenle belediye başkanından bu taleplerini değerlendirmesini ve yeni alanın kapalı olarak inşa edilmesini talep ediyorlar.

24 Eki 2023 - 19:00 Kütahya/ Kütahya- Gündem

Muhabir  Merve Ergün