Misafirperver Kütahya, Malatyalı öğrencileri konuk ediyor

Malatya ilinde yaşayan ve öğrenim gören öğrenciler "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" kapsamında Kütahya'da misafir edildi.

ŞEHİT SELİM CANSIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESi ev sahipliği yapıyor

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" çerçevesinde, Malatya Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Kütahya'da ağırlanıyor. Öğrenciler, Kütahya Şehit Selim Cansız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde misafir ediliyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bu programın farklı illerin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtma amacını taşıdığı ve öğrencilerin farklı kültürleri keşfetmelerine imkan tanıdığı belirtildi. Programın Şehit Selim Cansız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildiği ve öğrencilere Kütahya'yı tanıma fırsatı sunduğu vurgulandı.

MÜDÜR BAŞYİĞİT, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Ziyaretleri sırasında Kütahya'yı yakından tanıma fırsatı bulan Malatyalı öğrenciler, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit'i ziyaret etti. Müdür Başyiğit, Kütahya'nın tarihi ve kültürel zenginliklerini öğrencilere tanıttı ve Kütahya'da geçirecekleri zamanın keyifli ve öğretici olacağını belirtti. Ayrıca, öğrencilere şehre özgü damak tatlarını tatmalarını önerdi.
İHA

24 Eki 2023 - 14:30 Kütahya/ Kütahya- Eğitim

Muhabir  Haber Merkezi