Kütahya'daki kentsel dönüşümün proje aşaması tamamlanıyor

Sultanbağı Mahallesi'ndeki kentsel dönüşümünde hak sahipleriyle anlaşma oranı yüzde 70'i aştı.

Büyütmek için resme tıklayın

GÖRÜŞMELERDE SONA GELİNİYOR

Kütahya Belediyesi, Sultanbağı Mahallesi için yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ediyor. Kentsel dönüşüm sürecinde İnköy Küçük Sanayi Sitesi, Vefa ve Osmangazi mahallelerine yönelik 1000 konutluk projelerin yanı sıra Sultanbağı Mahallesi için de dönüşüm zamanı geldi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, hak sahipleri ile yapılan anlaşmalarda yüzde 70 oranının geçtiğini belirterek, 27 Ekim'e kadar görüşmelerin devam edeceğini açıkladı.

3'TE 2 ÇOĞUNLUK SAĞLANDI

Sultanbağı Mahallesi kentsel dönüşümü için mevzuatta gereken 3'te 2 çoğunluğun sağlandığını ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, şunları dile getirdi:

"Kütahya Belediyemizin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile iş birliği içinde başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Sultanbağı Mahallemizde riskli alan olarak ilan edilen alanın birinci etabında yer alan taşınmazların sahipleriyle olan görüşmelerimiz iki aydır devam ediyor. 27 Ekim Cuma günü mesai bitimine kadar görüşmelerimiz devam edecek. Anlaşma oranı yüzde 70'e ulaşmıştır. Bu kalan haftada yapılacak başvurularla beraber bu oranın artmasını bekliyoruz."

BAŞKAN IŞIK HAK SAHİPLERİNE BİR ÇAĞRIDA DAHA BULUNDU

Belediye Başkanı Işık, sürecin sonunda dönüşümün başlatılacağını ve bu konuda belediye olarak ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını vurguladı. Sultanbağı Mahallesi sakinlerine ve katkı sağlayanlara teşekkürlerini iletti ve diğer hak sahiplerini başvuru yapmaya davet etti.

24 Eki 2023 - 01:00 Kütahya- Gündem

Muhabir  Haber Merkezi