Kütahya’daki lise öğrencileri sigortacılık söyleşisine katıldı

Prof. Dr. Nilüfer Dalkılıç, Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle Sigortacılık ve Risk konulu söyleşiyi gerçekleştirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

DPÜ RİSK TOPLULUĞU DA DESTEK SUNDU

Türkiye'nin önde gelen sigortacılık uzmanlarından biri ve aynı zamanda Türkiye'nin ilk kadın sigortacılık profesörü olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Dalkılıç, Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle özel bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi, sigortacılık ve risk bilincinin önemine dair kapsamlı bilgi paylaşımına ev sahipliği yaparken, DPÜ (Dumlupınar Üniversitesi) Risk Topluluğu öğrencileri de bu etkinlikte öğrencilere katkıda bulundu. Prof. Dr. Dalkılıç ayrıca okul ve öğrenciler hakkında olumlu yorumlarda bulundu.

ÖRNEKLER ÜZERİNDEN DE ANLATIM YAPILDI

Söyleşide, Prof. Dr. Nilüfer Dalkılıç, sigortacılığın hayatımızdaki kritik rolünü vurgulayarak, sigorta ve risk yönetiminin önemini öğrencilere anlattı. Öğrencilere, kişisel finansal güvenliklerini artırmak için risklere karşı nasıl hazırlıklı olabileceklerini ve sigorta seçeneklerini daha iyi anlamalarına yardımcı oldu. DPÜ Risk Topluluğu öğrencileri, Prof. Dr. Dalkılıç'a söyleşi sırasında eşlik ederek kendi gözlemlerini ve uzmanlıklarını paylaştılar. Bu etkileşim, öğrencilerin gerçek dünya uygulamalarını ve öğrencilerin kendi akranlarıyla olan etkileşimini zenginleştirmelerine yardımcı oldu.

Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Ahmet İren ve okulun öğretmenlerinden Zafer Kaya, Prof. Dr. Dalkılıç'a bu değerli söyleşi için teşekkür ederek, öğrencilerin gerçek dünya deneyimleri ve uzman görüşleri ile eğitildiğini vurguladılar.

23 Eki 2023 - 22:30 Kütahya/ Kütahya- Eğitim

Muhabir  Merve Ergün