Dağardı bölgesinin tarım ve hayvancılık kahramanı, Simav’da hizmet verecek

Kütahya’nın Simav ilçesinin en uzak bölgesi olarak bilinen Dağardı yöresinde 20 yıl boyunca kesintisiz hizmet veren Ziraat Mühendisi Nuri Karaman, şimdi Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevini başarıyla sürdürüyor.

Haber albümü için resme tıklayın

20 YIL BOYUNCA DAĞARDI BÖLGESİNE HİZMET ETMİŞTİ

Güzelyurt'ta bulunan Dağardı yöresinin merkezi olarak kabul edilen bölgede 2004 yılında KÖYMER projesi kapsamında göreve başlayan Karaman, Güzelyurt ve çevresindeki 24 köye tarım ve hayvancılık konularında danışmanlık yapmanın yanı sıra Balıkesir’in Dursunbey ilçesi ile Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine de yardımcı oldu.

“DAĞARDI VE SİMAV’IN HİZMETİNDEYİM”

Karaman, bölge halkına devlet tarafından sunulan tarım ve hayvancılık desteklerinden yararlanmaları için gönüllülük esasına dayalı olarak yardımcı olduğunu belirtti. Karaman,

"20 yıl önce dualarla başladığım görevimi, yöre halkının hayır dualarıyla noktalamak ve Simav merkezde sürdürmek hayatımın unutulmaz bir bölümünü oluşturdu. Dağardı yöresi insanları, bana her zaman sevgi ve saygıyla yaklaştılar ve beni birçok konuda danışılan bir kişi olarak kabul ettiler. Onların desteği olmadan bu başarıya ulaşamazdım. Şimdi ise Simav'da da onların hizmetindeyim." dedi.

23 Eki 2023 - 20:30 Kütahya/ Simav- Gündem

Muhabir  İsmail Yalçın