Tavşanlı TKİ Linyitspor-Emirdağspor hakemi ‘Seçil’erek mi geldi: Ada’da yüzde yüzlük pozisyon görmezlikten gelindi

Yüzde yüzlük kırmızı kart verilmedi, penaltı es geçildi. İşte kare kare o anlar…

Büyütmek için resme tıklayın

Tavşanlı TKİ Linyitspor ile Emirdağspor arasındaki karşılaşma, 0-0'lık beraberlikle sonuçlanırken, hakem kararları büyük tartışmalara neden oldu.

Ada'da oynanan maçta Hakem Seçil Özdemir (İzmir bölgesi hakemi), saç baş yoldurarak gündeme damga vurdu. Bir pozisyon fotoğraf karelerine an be an yansırken yüzde yüzlük kırmızı kart ve penaltının verilmediği ortaya çıktı.

HAKEM KARARLARI ADA'DA TEPKİ ÇEKTİ

Maç boyunca sürekli olarak düdük çalan hakem Seçil Özdemir, adeta bir bekçiyi hatırlattı. Yan hakemler de orta hakeme uyunca facia kaçınılmaz hale geldi. Emirdağspor ceza sahasının içinde TKİ Linyitsporlu futbolcu Hüseyin Çıray'a faul yapan kaleci Enes'i görmezden gelince, konuk takım on kişi oynamaktan kurtuldu.

Pozisyon devamında ise Emirdağlı futbolcu Muhammed Emre, rakibini iterek yere düşürdü, ancak hakem çifte faule düdük çalmayı unuttu. Hakemin sahada yatan konuk takım futbolcularına gösterdiği tolerans, izleyicileri hayrete düşürdü.

MAÇIN SONUCU VE HAKEM TARTIŞMALARI

Tavşanlı TKİ Linyitspor ile Emirdağspor arasındaki karşılaşma, 0-0'lık beraberlikle sonuçlandı. Ancak maç sonrası en çok konuşulan konu hakem kararları oldu. Ada'da yaşanan bu tartışmaların futbol camiasında yankı bulup bulmayacağı ise merak konusu.

Özellikle hakem Seçil Özdemir'in maçtaki performansı, futbolseverler ve spor yorumcuları tarafından sıkça eleştirildi. Ada'da yaşanan bu olayın futbolun geleceği ve hakem yönetimleri üzerindeki etkisi önemli bir soru işareti olarak duruyor.

Maçı İzmir bölgesinden Seçil Özdemir  yönetirken yardımcılıklarını Enes Samanlı, Mevlut Bozok, Zekeriya Kölsün  yaptı.

Maçın ikinci yarısında ki bir pozisyonda Emirdağ kalecisi Hüseyin Çıray’ı adeta çelme atarak düşürdü. Fotoğraf karelerine ve görüntülere de yansıyan bu an ve sonrasında ki penaltı pozisyonunda hakemin hiçbirşey olmamış gibi devam ettirmesi akıllarda soru işaretleri bıraktı.

22 Eki 2023 - 17:57 Kütahya/ Tavşanli- Spor

Muhabir  İsmail Saraç