Simavlı boeing pilotu kariyer gününde

Simav’ın en tecrübeli iş insanlarından Nurullah Koyuncuoğlu’nun adını taşıyan Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesinde 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı çeşitli etkinliklerle hızlı bir şekilde devam ediyor.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Öğrencilerini geleceğe hazırlarken, onları önce hedeflerindeki mesleklere sonra da bu hedeflere ulaşmak için bugünden motive eden okul yönetimi başlattığı ‘Kariyer Günleri’yle öğrencilerinin ufkunu açıyor.

İçinde bulunduğumuz eğitim ve öğretim döneminin ilk ‘Kariyer Günü’nü düzenleyen Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Tayyer Madak, Türk Hava Kuvvetlerinden binbaşı olarak emekli olduktan sonra Turkish Airlines  (Türk Hava Yolları) şirketinde uzun yıllar pilot olarak hizmet veren Boeing pilotu Simavlı Celal Uzun’u okuluna konuk etti.

HERZAMAN İHTİYACIMIZ VAR

Okulun toplantı salonunda Türk Hava kuvvetleri ve ardından da Turkish Airlines’deki yıllarından anılarını 12.sınıf öğrencilerine aktaran Uzun, pilot olmanın farklı bir meslek dalı olması yanı sıra insanları sevdiklerine en kısa sürede ulaştırmanın güzel bir mutluluk olduğuna, bir başka açıdan da Türkiye’nin savaş pilotlarına her zaman ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.

Turkish Airlines’in dünyanın en güçlü havayolu şirketlerinden birisi olduğunun altını da çizen ve aslen Simav’a bağlı Küplüce Köyünden olan pilot Celal Uzun, kendisi gibi çocuklarının da baba mesleğini sürdüren başarılı pilotlar olduğunu belirtti.

Türkiye’nin her meslek alanında kalifiyeli, tecrübeli, kariyer sahibi genç ve dinamik insanlara ihtiyacı olduğuna da söyleyen Uzun,

“Ne yazık ki; herkesin doktor, öğretmen, mühendis, mimar olması mümkün değil. Benim gibi pilotluk mesleği için de yeni yüreklere ihtiyaç hep var. Bu bakımdan mesleki hayallerinize pilotluğu da dahil edebilirsiniz. Ama önce okulunuzu başarıyla bitirmeniz ve basamakları başarıyla çıkmanız gerek” dedi.

Simavlı pilot Uzun, kendisine yöneltilen soruları da yanıtlayarak söyleşisinin sonunda kendisini doğduğu toprakların gençleriyle buluşturan okul müdürü Tayyer Madak’a teşekkür ederken Madak da Simavlı olduğu çok az kişi tarafından bilinen emekli komutan ve pilot Celal Uzun’a günün anısına teşekkür plaketi takdim etti.

22 Eki 2023 - 10:30 Kütahya/ Simav- Eğitim

Muhabir  İsmail Yalçın