DP Simav ilçe Başkanı Baki: “İnsanlık öldü mü?”

Demokrat Parti Simav İlçe Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Mustafa Baki, “Gazze’de insanlık öldü mü?” sorusunu ortaya attı.

Filistin’in Gazze Şeridi'ne 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılarda Bin 500’ü aşan çocuğun, 4 bini geçen Filistinli’nin İsrail’in bombalamalarıyla katledildiğini,  bombardımanlarla yıkılan yüzlerce bina enkazların altında insanların yok edildiğini anlatan DP İlçe Başkanı Baki,

“Gazze’de en çok mağdur olan ve hayatlarını kaybedenler kadınlar ve çocuklar” dedi.

KİM DURDURACAK?

Dünya ülkelerinin barışa yönelik çabalarını daha da artırması gerektiğini, özellikle Müslüman ülkelerin omuz omuza gelme zamanının gelip de geçmekte olduğuna da dikkat çeken başkan Baki,

“Avrupa ülkeleriyle Amerika’nın film izler gibi seyrettiği İsrail vahşetinin; büyüklerimizin İkinci Dünya Savaşı zamanında anlattığı yaşananlardan, bizlerin de filmlerden izlediği Yahudi soykırımlarından ne farkı kaldı. Geçmişte kendilerine uygulananları bugün Müslüman Filistinlilere uygulayan siyonizmin uşaklarını kim durduracak?” ifadesinde bulundu.

Açıklamasının sonunda artık İsrail vahşetlerinin durdurulması gerektiğinin altını da çizen başkan Baki,

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken böyle bir katliamı, vahşeti yaşamamız ülkemizin tüm kitleleri tarafından nefretle karşılanırken akıllara tek soru gelmektedir. O da şudur; “İnsanlık öldü mü?” diyerek sözlerini tamamladı.

22 Eki 2023 - 09:30 Kütahya/ Simav- Siyaset

Muhabir  İsmail Yalçın