Gediz’de Türk Okçuluğu Semineri ve uygulaması düzenlendi

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Ülkü Ocakları Başkanlığı'nın organizasyonunda Geleneksel Türk Okçuluğu Antrenörü Süleyman Akif Ünlü tarafından Türk Okçuluğu semineri düzenlendi.

Büyütmek için resme tıklayın

GEDİZ’DEKİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ OKÇULUKLA TANIŞTI

Gediz Meslek Yüksekokulu ve Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin katıldığı seminerde, Türk okçuluğunun tarihini ve önemini anlatıldı. Seminer sırasında, öğrencilere Türk okçuluğu ile ilgili bilgi verildi ve pratiğe döküldü. Okçuluk Antrenörü Akif Ünlü, öğrencilere ok ve yay kullanma becerilerini uygulamalı olarak öğretti.

GEDİZ ÜLKÜ OCAKLARI PROGRAMI ORGANİZE ETTİ

Etkinliği düzenleyen Gediz Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Gürlekli, üniversite öğrencilerini bu seminerle bir araya getirerek, güzel bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. Geleneksel Türk Okçuluğu Antrenörü Süleyman Akif Ünlü ve Gediz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Keskin'e teşekkür etti. Etkinlikle birlikte gençlerin kültürel miraslarını ve tarihlerini daha yakından tanımalarına yardımcı olunurken, aynı zamanda farklı beceriler kazanmalarına ve deneyimlerini artırmalarına da imkan sağlanmış olundu.

“ÖĞRENCİLERİMİZE OK VE YAY KULLANIMINI ÖĞRETTİK”

Gediz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tesislerinde düzenlenen seminerde konuşan Okçuluk Antrenörü Akif Ünlü ise şunları söyledi;

“Tarihimizi, kültürümüzü, atalarımızın gücünü bizden sonraki nesillere aktarmak istiyoruz. Bu kapsamda Gediz Ülkü Ocaklarımızın daveti ile üniversite öğrencilerimizle seminer gerçekleştirdik. Öğrencilerimize okçuluğun Türk tarihindeki önemini, kahraman milletimizin bir sembolü olduğunu anlattık. Pratik olarak öğrencilerimize ok ve yayın nasıl kullanıldığını üniversite öğrencilerimize uygulamalı gösterdik.”

21 Eki 2023 - 21:00 Kütahya/ Gediz- Spor

Muhabir  İsmail Yalçın