Altıntaş’ta lise öğrencileri robotik kodlama dersi aldı

Altıntaş Şehit Polis Elvan Özbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerin bilimsel ve teknolojik çalışmalara katılmalarına yardımcı olmak amacıyla AB Kod Haftası kapsamında "Robotik Kodlama" eğitimleri düzenledi.

Haber albümü için resme tıklayın

TÜBİTAK ONAYLI UYGULAMA MATERYALİ KULLANILDI

9-22 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler, Bilişim Teknolojileri sınıfında "Kodlama ve Robotiğe Giriş" ve "Robotik Kodlama" dersleri aldılar. Eğitimler sırasında TÜBİTAK onaylı robotik kodlama kitleri kullanıldı ve öğrencilere pratik uygulamalarla robotik kodlama öğretildi. Eğitimi tamamlayan öğrenciler başarı sertifikası elde etme hakkı kazandılar.

“ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ, ZİHİNSEL GELİŞİME KATKI SUNUYOR”

Okul Müdürü Enes Eser, erken yaşta kodlama eğitimi alan çocukların zihinsel gelişimlerinin daha hızlı olduğunu ve problem çözme yeteneklerinin arttığını vurguladı. Ayrıca, bu tür eğitimlerin öğrencilere analitik düşünme becerileri kazandırdığını ve projeler geliştirmelerine olanak tanıdığını belirtti. Robotik kodlama, öğrencilerin teknolojiye ilgi duymalarını teşvik ederken aynı zamanda onların bilimsel ve matematiksel düşünme yeteneklerini geliştiriyor.

21 Eki 2023 - 22:30 Kütahya/ Altintaş- Eğitim

Muhabir  İsmail Yalçın