Tavşanlı halkı Gazze’ye yardım için seferber oldu

Kütahya’nın Tavşanlı ilçe halkı, Gazze'ye yardım eli uzatmak için büyük bir dayanışma örneği sergiliyor.

Büyütmek için resme tıklayın

BELEDİYE, İHH VE TAVŞANLI KARDEŞLİK VE YARDIM PLATFORMU ÖNCÜ OLDU

İHH Tavşanlı Temsilciği liderliğinde gerçekleşen destek çadırı etkinliği, Tavşanlı Kardeşlik ve Yardım Platformu'nun destekleriyle gerçekleşti. Tavşanlı'da düzenlenen yardım standında başlayan organizasyon, mazlum Filistin halkına somut yardımlarda bulunma amacı taşıyor. Vatandaşlar, kermeste aldıkları ürünler ve yaptıkları bağışlarla Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine destek oluyor.

BİRÇOK ETKİNLİK BİR ARADA YÜRÜTÜLÜYOR

Akşam namazı sonrasında Tekke Camii müezzini Süleyman Yılmaz'ın Kuran-ı Kerim tilaveti ve Tavşanlı Müftülüğü İlçe Vaizi Ali Baski'nin duasıyla devam eden program, Filistin'e olan desteği bir kez daha yüreklerde hissettirdi. Sivil toplum kuruluşları ve Tavşanlı halkı, Gazze'deki mazlum insanlara olan desteği artırmak için bir araya geldi. Tarihçi Mesut Kocaman'ın tarihsel süreci anlatan sunumu, Filistin'e yönelik yıllardır devam eden zulmün vurgusunu yaptı. Tavşanlılı şair Ali Güven'in şiiri de İHH Yetim Sorumlusu İlkay Karadaş tarafından okundu.

İHH TARAFINDAN YARDIMLAR BİZZAT İLETİLECEK

Vatandaşlar, kermeste aldıkları ürünler ve makbuz karşılığı yaptıkları bağışlarla Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine el uzattı. İHH Tavşanlı Temsilcisi Şerafettin İleri, programın sonunda katılımcılara ve destek veren Tavşanlı Belediyesi ile Kardeşlik ve Yardım Platformu'na teşekkürlerini ileterek, yardımların Gazze'deki İHH temsilciliği aracılığıyla bizzat ulaştırılacağını ve Destek Çadırındaki yardım nöbetinin devam edeceğini belirtti.

21 Eki 2023 - 18:00 Kütahya/ Tavşanli- Gündem

Muhabir  İsmail Saraç