Kütahya Saadet Partisi’nden Gazze için acil eylem planı

Saadet Partisi Kütahya İl Başkanı Ahmet Sunar, İsrail'in Gazze'ye yönelik vahşetine karşı 16 maddelik Acil Eylem Planı'nı açıkladı.

Sunar, işgalci İsrail'in sürekli olarak uluslararası hukuku çiğnediğini ve insani değerlere saygı göstermediğini vurguladı. İsrail'in son katliamlarını kınayarak, 900'den fazla masum sivili hedef alarak insanlık suçu işlediğini belirtti.

“TÜM İSLAM DÜNYASI İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Sunar, İsrail'in halkların yaşamına yönelik en büyük tehdit olduğunu ifade ederken, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın tüm İslam dünyası için büyük önem taşıdığını ve bu konuda sessiz kalmanın utanç verici olduğunu söyledi. Ayrıca, İslam ülkesi liderlerinin tepkisizliğini eleştirerek, İsrail'in güvenliği için bölgeye akın eden Batılı devletleri kınadı.

“HÜKÜMETTEN SOMUT ADIMLAR BEKLİYORUZ”

Sunar, iktidarın somut adımlar atması gerektiğini vurgulayarak, yürüyüş yapmanın yetersiz olduğunu ve işbirlikçilere karşı açık bir tavır alınması gerektiğini belirtti. Ayrıca, İsrail'in ekonomik, askeri, teknolojik ve siyasi güçlerinin iman ve inancın önünde hiçbir değeri olmadığını ifade etti. Saadet Partisi'nin Acil Eylem Planı, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı bir tepki ve mücadele çağrısı olarak öne çıkıyor

21 Eki 2023 - 19:30 Kütahya/ Kütahya- Siyaset

Muhabir  Merve Ergün