Kütahya’daki kitap kafe “Kudüs’e Kandil Oluyor”

Kütahya Filistin Platformu, Filistin'e olan duyarlılığı artırmak amacıyla bir kitap kafede "Filistin Köşesi" oluşturdu. Aynı zamanda işgalcilerin Filistin halkına yönelik zulmünü ele alan "Cumartesi Avcısı" filmi de bu köşede gösterime sunuldu.

Büyütmek için resme tıklayın

KUDÜS İÇİN BİR DUYARLILIK OLUŞTURUYOR

Kütahya'da bulunan bir kitap kafede oluşturulan "Kudüs'e Kandil Ol" adlı Filistin köşesi, Filistin'in ve Kudüs'ün önemini vurgulamak amacıyla hayata geçirildi. Köşede işgalle ilgili belgeler ve kitaplar bulunurken, Kudüs'ü anlatan eserlerin kafede ücretsiz olarak okunabileceği belirtildi.

“KONUYA İLİŞKİN TEPKİMİZİ GÖSTERMEK İSTEDİK”

Platformun temsilcisi Hakan Özkul, yaptığı açıklamada Filistin'e yönelik terör saldırılarına tepki göstererek şöyle konuştu;

"İşgalci rejimin Gazze'ye ve Filistinli kardeşlerimize yaptığı terör saldırılarından dolayı çok tepkiliyiz. Biz de tepkimizi göstermek amacıyla işgalcilerin Filistin halkına yaptığı zulmü konu eden 'Cumartesi Avcısı' filmini gösterime sunduk. Film, gerçekleri cesurca anlattığı için büyük bir beğeni topladı. Dünya basını gerçekleri gizlemeye çalışsa da, film işgalcilerin yaptığı zulmü gerçekçi bir şekilde yansıttı."

Konuyla ilgili olarak platformun temsilcisi Hakan Özkul, bu duyarlılık ve desteğin sağlanmasına vesile olan Eflatun Kitap Kafe işletmecisi Beytullah Yarar'a teşekkür etti.

İHA

21 Eki 2023 - 15:00 Kütahya/ Kütahya- Gündem

Muhabir  Haber Merkezi