Simav'da hayır etkinlikleri sürüyor

Simav'ın Kuşu beldesinde hayır etkinlikleri aralıksız devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

  Simav’ın Kuşu beldesinde bu kez çifte hayır vardı. Kütahya beldeleri içinde en fazla profesörü olan Kuşu’da Dumlupınar Üniversitesinin 1992 yılında kurulmasından günümüze dek emekleri bulunan, üniversitenin gelişmesinde adından hep söz edilen aslen Kuşu beldesinden olup 21.Dönem Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Seydi Karakuş’un içinde bulunduğu Karakuş ve Ünal Ailelerinin birlikte gerçekleştirdiği gözleme hayrında kızgın saclarda pişirilen gözlemeler komşulara ve vatandaşlara dağıtılırken her iki ailenin vefat edenleri için dualar edildi.

İKİNCİ HAYIR ETKİNLİĞİ YEMEKLİ

Bir zamanlar; deprem nedeniyle nüfusu düştüğü için köy statüsüne döndürülen, verilen hukuk mücadelesiyle belediyesini tekrar kazanan Kuşu, her Cuma günü yakın çevresindeki yerleşim birimlerinden gelenlerle dolarken, Kuşu konukları hayır yemeklerine de davet ediliyor.

Dün yapılan hayır yemeklerinden birisi de Kuşu halkından merhum Hamide Yıldırım için yakınları tarafından gerçekleştirildi. Kuşu Belediyesi Çok Amaçlı Salonunda, tas kebabı, pilav, nohut, helva ve ayrandan oluşan hayır yemeğinden 1000’den fazla vatandaş yararlanırken Kuşu’da bir hayır günü daha geride kaldı.

21 Eki 2023 - 11:30 Kütahya/ Simav- Gündem

Muhabir  İsmail Yalçın