Emet’te 14 yaşındaki kıza cinsel taciz davasında karar verildi

Kütahya'nın Emet ilçesinde, 14 yaşındaki bir kız çocuğunun ailesine ilçedeki bazı kişilerin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söylemesi ve ailenin şikayetçi olması üzerine başlatılan soruşturmada karar açıklandı.

Büyütmek için resme tıklayın

2015 yılında Kütahya’nın Emet ilçesinde Emet Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ortaokul öğrencisi H.Ş'nin ifadeleri doğrultusunda ilçede 11 adrese eş zamanlı operasyon düzenlemiş ve toplamda yaşları 19 ile 40 arasında değişen 25 kişiyi cinsel istismar suçuyla gözaltına alınmıştı.
Emniyette işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen zanlılardan bazıları çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, tutuklanan sanıklar ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişlerdi.
Tavşanlı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 7 sanığa ceza verilmiş ve diğer sanıklar beraat etmişti. Yargıtay’a gönderilen dosya incelenerek sonuca bağlandı.


8 YIL SONRA 5 KİŞİ YENİDEN HAPSE GİRDİ

Yargıtay 14. Ceza Dairesi sanıklardan 5’ine çocuğa cinsel istismar suçuyla yerel mahkemenin vermiş olduğu ayrı ayrı 13 er yıl 4’er ay verilen cezayı onayladı. Yargılanarak aynı suçtan ayrı ayrı 12 yıl 6 ay ceza verilen iki kişinin cezasını yeniden yargılanmak üzere bozdu. Aynı suçtan beraat eden 18 kişinin de kararı Yargıtay 14.Ceza dairesince onaylandı.
Karar sonrası ceza alan 5 kişiden Emet’te ikamet eden 4’ü İlçe Emniyet müdürlüğü ekiplerince tutuklanarak Tavşanlı kapalı cezaevine teslim edildi. Diğer bir sanığın ise çalıştığı başka bir ilde emniyete giderek teslim olduğu öğrenildi.

21 Eki 2023 - 00:45 Kütahya/ Emet- Asayiş

Muhabir  Osman Ermiş