75 Milyon 877 Bin Lira tarım desteği bugün ödeniyor; İşte kalem kalem dağılımı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı yapılacak olan tarımsal destek ödemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

BAKAN YUMAKLI SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu. Bu destek ödemesi, çeşitli tarımsal projeleri desteklemek amacıyla ayrılan kaynaklarla gerçekleştiriliyor.

TOPLAM ÖDEME 75 MİLYON LİRA

Bakan Yumaklı açıklamasında şunları belirtti: "Bireysel Sulama, Kırsal Kalkınma, Uzman Eller, Sertifikalı Tohum Üretimi projelerimiz kapsamında 75 milyon 877 bin lira tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun."

EN BÜYÜK PAY BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİNE AYRILDI

Bu ödemenin 4 farklı projeye ayrıldığı belirtiliyor. En büyük payın bireysel sulama sistemlerine ayrıldığı açıklamada, toplam tutarın 38 milyon 849 bin 346 lira olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, kırsal kalkınma yatırımı için 19 milyon 464 bin 207 lira, Uzman Eller Projesi için 12 milyon 56 bin 823 lira ve sertifikalı tohum üretimi için 5 milyon 506 bin 624 lira ayrıldığı belirtiliyor. Bu desteklerle Türkiye'nin tarım sektörü güçlendirilmeye devam ediyor.

Kaynak: Karar

21 Eki 2023 - 04:00 Kütahya- Ekonomi

Muhabir  Haber Merkezi