Kütahya halkı Filistin için nöbete devam ediyor

Kütahya’da sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, İsrail'in Filistin'deki saldırılarını kınayarak mücadeleye destek vermeye devam ettiler.

Büyütmek için resme tıklayın

KÜTAHYA’DA FİLİSTİN İÇİN MÜCADELE VERİLİYOR

Kütahya'da, İsrail'in Filistin'deki insanlık dışı ve soykırıma varan saldırılarını protesto etmek amacıyla "Filistin Nöbeti" devam ediyor. Vatandaşlar, Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu önderliğinde toplanarak İsrail'in Gazze'deki zulmünü kınamak ve sona erdirmek için çaba harcıyorlar. Zafer Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliklerde, Kütahya'da yaşayan Filistinli vatandaşlar ve burada eğitim gören öğrenciler, vatandaşlara Filistin gerçeğini anlatarak duyarlılıklarını artırıyorlar.

“FİLİSTİN DAVASI, İSLAM DAVASIDIR”

Filistinli Muhammed Ziya Afifi, 22 yıldır Kütahya'da yaşadığını ve bu mücadelenin yalnızca Filistin toprakları için değil, aynı zamanda İslam ve Müslümanlar adına verildiğini vurguluyor. Afifi, dünya kamuoyunda yayılan yanlış bilgilere ve iftiralara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirterek, "Filistin davası İslam davasıdır, tüm Müslümanların, Mescid-i Aksa davasıdır. Onun için tüm Müslümanlar birlik olmalı ve bu davaya sahip çıkmalıdır." diyor. Afifi ayrıca, İsrail'in gücüne rağmen Gazze'ye kara savaşı başlatamadığını ve Amerika'dan destek talebinde bulunduğunu ifade ediyor. Ancak, Filistinli mücahitlerin kararlılığı ve Allah'ın izniyle, İsrail'in amacına ulaşamayacağını belirtti.

20 Eki 2023 - 20:00 Kütahya/ Kütahya- Gündem

Muhabir  Merve Ergün