Simav Kaymakamı Karaloğlu, İngilizce eğitimi için özel çaba harcıyor

Kütahya’nın Simav ilçesi Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, okullarda verilen dersler içerisinde en çok İngilizceye önem veriyor. Bu değeri, öğrencilerin eğitimlerine katılarak ve destek olarak da gösteriyor.

Büyütmek için resme tıklayın

ÖĞRENCİLERLE İNGİLİZCE KULLANARAK TANIŞTI

Eğitim ve öğretim kurumlarında öğrencilere yabancı dil, müzik ve beden eğitimi derslerini sevdirmenin ne kadar önemli olduğunu bilen Simav Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, ilçe merkezindeki 4 Eylül Ortaokulu'na bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında öğrencilerin yabancı dil uygulamalarına da katıldı. İngilizce konuşarak öğrencilerle tanışan Kaymakam Karaloğlu, öğrencilerin derslerine eğlence kattı.

İNGİLİZCE İÇİN ÖZEL ÇABA

Kaymakam Karaloğlu, okulun 5. sınıflarında uygulanan yabancı dil eğitim programlarını yakından inceledi. Öğretmenler ve öğrencilerle samimi bir şekilde görüşmeler gerçekleştiren Karaloğlu, öğrencilere İngilizceyi sevdirmek için özverili bir çaba sarf etti. Simav Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu'nun bu ziyareti, öğrencilere yabancı dilin sadece bir ders olmadığını, aynı zamanda bir iletişim aracı ve kültürel bir zenginlik olduğunu anlamalarına yardımcı oldu. Karaloğlu'nun öğrencilere İngilizceyi sevdirmek için gösterdiği ilgi ve çaba, Simav'da büyük takdir topluyor.

20 Eki 2023 - 23:00 Kütahya/ Simav- Eğitim

Muhabir  İsmail Yalçın