YATILI ERKEK KURAN KURSU'NUN TEMELİ ATILACAK

Gediz Müftülüğü Yatılı Erkek Kuran Kursunun Temelini Atacak

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Müftülük tarafından yatılı erkek kuran kursu yapılacağı bildirildi.

Yatılı kız kuran kursu çalışmalarında sona gelen Gediz Müftülüğü, yatılı erkek kuran kursu yapımı için kolları sıvadı.

Ergenekon Mahallesinde TOKİ 4 yanındaki Serdar Caminin yanında bulunan boş arazi için harekete geçen Gediz Müftülüğü yatılı erkek kuran kursunun temelini atacak.

Bahse konulu adreste inceleme yapan Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve Gediz İlçe Müftüsü Sebahattin Turan en kısa zamanda yatılı erkek kuran kursu için temel atılacağı bilgisini verdiler.

Konuya ilişkin konuşan İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, “Gediz ilçemizde diyanet açısından çok güzel gelişmeler oluyor. Bir taraftan açılışı bekleyen Hava Ana Yatılı Kız Kur'an Kursu, müftülük hizmet binasında temelini atacak seviyeye gelinmesi, diğer taraftan erkek yatılı kuran kursunun yerinin belirlenmesi, diğer taraftan Serdar Camii'nin altındaki 400 metrekare alanın gençlik merkezi olarak belirlenmesi ve projenin hayata geçmesi için çalışmalara başlanması hakikaten mutluluk verici.

Değerli Gediz Müftümüzü ve ekibini kutluyorum. Destekleri için Kaymakamımız Hakan Alkan ve Belediye Başkanımız Muharrem Akçadurak’a teşekkür ediyorum. İnşallah 2024 yılı diyanet yüzyılı olacaktır" ifadelerini kullandı.

16 May 2023 - 19:53 Kütahya/ Gediz- Gündem