GENÇLER GELECEĞE NEFES OLUYOR

Gençler Geleceğe Nefes Oluyor

Kütahya’nın Gediz İlçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası Kutlama programı etkinlikleri kapsamında Gençler ağaç dikti.

Gediz Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile Gediz İlçe Gençlik Spor sahasında gerçekleştirilen ağaç dikme etkinliğine Gediz Gençlik Spor İlçe Müdürü Muhammed Keskin personel ve antrenörleri, Gediz Orman İşletme Müdürü İzzet Akgün ve personelleri, Kredi Yurtlar Kurumu Yurt Müdüresi Figen Börek ve personelleri, Gediz Evliya Çelebi Anadolu Lisesi öğrencileri, Gediz Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğretici Beden Eğitimi Öğretmeni Akile Yavuz ve kursiyerleri katıldı.

Gençlik Haftasında ‘Gençler gelecek için ağaç dikiyor, geleceğe nefes oluyor’ sloganıyla 320 fidan toprağa kavuştu. Gediz Orman İşletme Müdürü İzzet Akgün ‘Ağaç sevgisi insan sevgisine eşdeğerdir. Ağaç sevgisi olmadan ağaç olmadan insanın yaşaması söz konusu değildir. Havada gereksinim duyduğumuz oksijeni biz ormanlardan, ağaçlardan alıyoruz. Ağaçlar olmazsa bizim memleketimize yağmurlar da yağmaz, susuz kalma ihtimalimiz de olur. Onun için ormanlar bizim göz bebeğimizdir. Korumamız gereken alanlardır. Bugün buraya ağaç dikmek üzere gelen geleceğimiz olan gençlerden ricam yeşili korumaları ve daima çoğaltmalarıdır. Bir ağaç ile geleceğe nefes olan tüm genç yüreklerin Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum’ dedi.

18 May 2023 - 23:15 Kütahya/ Gediz- Gündem