Vali Çelik’ten Domaniç ziyareti

Vali Çelik’ten Domaniç ziyareti

Domaniç Kaymakamlığı, Çukurca Belediyesi ile Tekfen Vakfı’nın katkılarıyla kurulan FeTeMM sınıfının açılışında Vali Ali Çelik’e Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın ile protokol üyeleri eşlik etti.

Açılışın ardından FeTeMM sınıfını gezen Vali Çelik, öğrencilerin deneylerini inceleyerek bilgiler aldı.

Öğrencilerin nitelikli imkânlarla buluşturulmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden ve bu tarz çalışmaların artması temennisinde bulunan Vali Çelik, emeği geçenlere teşekkür etti. Vali Çelik, “Geleceğimiz; araştıran, üreten, yaratıcı, çok yönlü, iyi yetişmiş çocuklarımızla güzelleşecek. Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (FeTeMM) sınıfının kurulmasında emeği geçen herkesi yürekten kutluyor, destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerden deneyleri hakkında bilgiler alan Vali Çelik, sorgulayan, araştıran ve üreten öğrenci olmalarını istedi.

DERSTE ÖĞRENCİLERİ DİNLEDİ

Matematik dersine de katılan Vali Çelik, öğrencilerle hedeflerine dair sohbet etti; tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilerden kendilerine inanmalarını ve güvenmelerini isteyen Vali Çelik, planlı ve gayretli çalışmanın başarıyı getireceğini söyledi.

“ÇOCUKLARIMIZIN MOTİVASYONUNU ARTIRMALIYIZ”

Vali Çelik son olarak öğretmenlerle bir araya geldi. Okulun ve öğrencilerin durumu hakkında bilgiler alan Vali Çelik, “Çocuklarla temas etmek, onlarla iletişim kurmak mesleğinizin en temel gerçekliği. Çocuklarla temas kurmak sadece dersten ibaret değil, onların hayatlarıyla bir bütün olarak bakmalısınız. Çocuklarımızın motivasyonunu artırmalıyız. Öğretmenlerimizin bu alana muhakkak temas etmesi gerekiyor. Onların dünyasına temas edebilirsek motive edebiliriz. Bilgi öğretme süreci hızlı işler ama davranış ve ahlak kısmı gerçekten zor. Eğitim-öğretim bir bütün. Yalnızca akademik başarıya odaklanmamalıyız; çocuklarımıza davranış alışkanlığı kazandırmak da eğitimin temel dinamiği” dedi.

ÇUKURCA TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİNE ZİYARET

Çukurca Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret etti. Başkan Resul Özoğul ve kooperatif üyeleriyle bir araya gelen Vali Çelik, faaliyet alanları ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Vali Çelik, ziyaretin ardından kendisini bekleyen Çukurcalı gençlerle de görüşüp bir süre sohbet etti.

Kütahya Valilik

08 Mar 2022 - 12:36 Kütahya/ Domaniç- Gündem