Demokrat Parti Simav'da Buluştu

Demokrat Parti Simavda Buluştu

UYSAL KONGREDE YAPTIĞI KONUŞMADA

“TÜRK DEMOKRASİSİNİN EN ZOR SINAVIYLA KARŞIYA KARŞIYAYIZ” diyen Uysal üyelerine seferberlik çağrısı yaptı.

Demokrat Parti (DP) Kütahya Simav İlçe Kongresi Simav İlçe Kültür Merkezinde yapıldı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın da katıldığı kongrede tek aday olarak giren Mustafa Baki yeni ilçe başkanı seçildi.

Kongreye iştirak eden DP Lideri Gültekin Uysal’ın Eynal’da konvoyla karşılanıp katıldığı Kongreye Demokrat Parti Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, Genel Başkan Yardımcısı Adnan Turfan, GİK Üyesi İlhami Özatağ, Eski DP’li Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Eski Simav İlçe Başkanlarından DP MYK üyesi Mehmet Topaler ve bazı MKY üyeleri, Kütahya Merkez İlçe Başkanı İdris Germiyanoğlu, il ve ilçe teşkilat yönetimleri, eski belediye başkanları ve çok sayıda Demokrat Partili katıldı.

Divan Başkanlığına DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık’ın, üyeliklerine DP GİK Üyesi İlhami Özatağ, DP MYK Üyeleri Mehmet Topaler, Salih Aslan ile Ekişehir Tepebaşı İlçe Başkanı Erdinç Bolcan seçildi.

Kongrede Demokrat Parti’nin son zamanlarda atağa kalktığını dile getiren DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, Demokrat Parti teşkilatlarından Demokrat Parti olarak bir seferberlik istediklerini söyledi. “Bir seferberlik istiyoruz. Partimizin kapıları herkese açık olacak. Herkesi partimize davet edeceğiz” dedi.

İl Başkanı Hakkı Yağız, İlçe Başkanı seçilen Mustafa Baki, Eski Belediye Başkanı Kasım Karahan da birer konuşma yaptı. Kongrede konuşan Mustafa Baki adını taşıdığı dedesinin yolunda onun adına yaraşır şekilde köklü Demokrat Parti’yi geleceğe taşımak, bu ulvi davada görev almak benim için onurdur, bu dava nedir diye sorarsanız hür olma, özgür olma mücadelesidir.” dedi.

İl Başkanı Hakkı Yağız, “Demokrat Parti, güçlü bir iktidar adayı olarak halkımızın karşısına çıkacaktır” dedi.

Kongrede konuşma yapan Simav Eski Belediye Başkanı Kasım Karahan Simav’a genç ve mühendis bir siyasi yüzü ilçe başkanı olarak buluşturduklarını ifade ederek Simav Demokratları olarak yeniden kazanarak hizmetlerine devam edeceklerini söyledi. Kongrede konuşan DP Lideri Gültekin Uysal “fetret dönemi içerisindeyiz” diyerek Türk demokrasisinin en zor sınavıyla karşı karşıya olunduğunu söyledi.

“TÜRK DEMOKRASİSİNİN EN ZOR SINAVIYLA KARŞIYA KARŞIYAYIZ”

Demokrat Parti Simav İlçe Kongresinde ülke gündemiyle ilgili konuşan ve AK Parti ve Erdoğan sert eleştirilere bulunan Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal, ülkenin fetret dönemi içerisinde bulunduğunu söyleyerek Türk demokrasisinin en zor sınavıyla karşı karşıya olunduğunu söyledi.

“Bu milletin hasbi duygularını suiistimal ederek, dini duygularını suiistimal ederek 20 yıldır iktidardasınız. Türk milleti kendilerine hiçbir mazeret bırakmayacak şekilde yetki istediler yetki verdi.” diyen DP Lideri Gültekin Uysal, 20 yıldan fazla iktidar olan AKP’nin Demokrat iktidarların çok gerisinde olduğunu söyledi.

AK Parti’nin 20 yıllık ekonomi politikalarını eleştiren Gültekin Uysal bugün emekli olan geçmişte bir daire alabiliyorken bugün üçte birini alabiliyor haldedir diyerek şöyle konuştu: “Türkiye’yi 20 yıl evvel daha yükseklerde almış olmalarına rağmen kişi başına gelirde 87. sıraya düştük. Bir yanda yerli milli diyerek tarihin en büyük faiz kaynağını faiz lobilerine aktaranlar, şimdi çıkmış sureti haktan görünerek milletimizi bu cenderenin içine düşürmüş, 2023 hedefleri diyerek kendilerinin beyanları var. 2023’de 25 bin dolarlık kişi başına gelir dediler, işte 9 bin dolara ulaştık diyerek sanki milletimize bir lütufta bulunuyorlar.”

İktidarın kötü işlerin müsebbibi olduğu halde sürekli muhalefeti suçladığını dile getiren Uysal, “Bu kadar işin müsebbibi sizsiniz. Sürekli olarak muhalefeti suçlayacaksınız. Sürekli olarak dış güçler diyeceksiniz. Açıkça söylüyorum dış güçler değil, iç güçler, iç güçler. Gücün sahibi sizsiniz.”

“YOLUN SONU GÖRÜLÜYOR”

Ülkedeki kötü ekonomik duruma değinen Uysal, “Ülkede sanal bir bahar havası yaratmak için, ülkede yanlış politikalarıyla ekonomistiz diyerek ortaya koydukları politikalarla enflasyonu hortlattılar, dar gelirli vatandaşı kayıp üstüne kayıp verir haline getirmişsin. Çiftçimizi alın terinin karşılığını alamaz hale getirmişsin. Yedi tane gübre fabrikasını 279 milyon dolara özelleştirip bugün yüzde beşyüz, yüzde altıyüz gübre fiyatları niçin artıyor diye sorar hale gelmişsin, hala mazereti başkalarında buluyorsun. Bu yolun sonu görülüyor. O nedenle yakaladıkları tarihi eşikte bu ülkenin kaynaklarını yarınlarımızı da ipotek altına alacak bir şekilde bir kravatlı soygunla var. Kitabına uydurarak günümüzü çaldıkları yetmediği gibi yarınlarımızı da ipotek altına aldılar. Ama burada ifade ediyorum. Dünümüzü çalanlara yarınımızı çaldırmayacağız, çaldırmayacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar çaldırmayacağız. Biz 84 milyonun geleceğini teminat altına almak için mücadele ediyoruz. Onların kavgasını biliyoruz. Eğer demokrasi ve hukuk onların lehlerine işliyorsa kabul ederler, onların aleyhinde işlerse tukaka. Demokrasiyi ne kadar içselleştirdiklerini zaten biliyoruz. Demokrasi onlar için bir muhalefet ideolojisi. Muhalefetteyken dün tagut rejimi, küfür rejimi diye propaganda yaptıkları ama konjentör hazretlerinin kendilerine klavuz olmasıyla beraber demokrasiyi keşfettiler ama bugün kuvvetlerin uyumu diyerek sınırsız yetki sıfır denetim mantığı içerisinde bir kişinin ihtiyaçları doğrultusunda bir rejim kurmaya çalıştılar. Enflasyon olarak çift haneli enflasyon faiz olarak çift haneli faiz, çift haneli işsizlik olarak bedelini milletimiz ödüyor. Hepimiz ödüyor. Eğer önümüzdeki üçbeş yıllık periyot dahilinde, Türkiye bölgesinde karşı karşıya kaldığı meydan okumalar başta olmak üzere devlet mekanizmasını, demokrasisini, hukukunu, bu çağın icap ettirdiği dünya ile rekabet edebilecek bir ölçüye gidilmediği takdirde daha fazla etkiye maruz kalacaktır. O açıdan kendi varlıklarını milletin kaderi haline getirmek için yukarıdan aşağıya benim istediğimi vermezseniz hepinizi atarım anlayışı içerisinde bugün milleti tehdit ediyorlar. “ dedi.

“BAĞIMSIZ YARGI OLSA AK PARTİ YOLSUZLUKLARIN ODAĞI OLMAKTAN KAPATILIR”

Yolsuzlukların sistematik hale geldiğini söyleyen Uysal konuşmasına şöyle sürdürdü:” Yolsuzluklar o kadar sistematik hale gelmiş ki, Türkiye Cumhuriyeti hakim ve savcıları bağımsız vazifelerini yapabilseler, geçmişte laiklik karşıtı eylemlerin odağı olmaktan Anayasa Mahkemesi siyasi partileri kapatırdı, şimdi de yolsuzluğun odağı olmaktan adı Adalet ve Kalkınma partisi olan bu AK Parti, ama alınları ne kadar ak olduğu meçhul bu partiyi yolsuzlukların odağı olmaktan kapatırlar. Bugün geldiğimiz noktada 20 yılda karşı karşıya tüm olumsuzluklara, tüm hukuksuzluklara, tüm yolsuzluklara karşı bir ortak paydayı inşaa etmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. “

Kongre sonunda yapılan seçimde tek aday olan Mustafa Baki, Simav Demokrat Parti yeni ilçe başkanı seçildi

14 Eyl 2022 - 12:56 Kütahya/ Simav- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kütahya'nın Sesi Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kütahya'nın Sesi Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kütahya'nın Sesi Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kütahya'nın Sesi Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.