ALTYAPI ÇALIŞMALARI HALKIMIZI MAĞDUR ETMEDEN SÜRMELİ

Başkan doğan; "Altyapı Çalışmaları Halkımızı Mağdur Etmeden Sürmeli"

Emet Belediye başkanı Hüseyin Doğan Emet ilçesinde çalışmaları yerinde incelemek üzere gelen İller bankası Genel Müdürlüğü alt yapı uygulama dairesi başkanı Salim Özgenç, İçme suyu müdürü Salih Tolga Demir, Eskişehir iller bankası bölge müdürü Mehmet Akan, Uygulama yapım müdürü Esin Osmanoğlu ile bir araya geldi.

Şu ana kadar yapılan çalışmaların yerinde incelendiği ziyarette daha sonra yüklenici firma yetkilileri ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapıldı.

Başkan Doğan alt yapı çalışmalarında yer yer yaşanan sıkıntılar ve halkın mağduriyetini aktararak, genel müdürlük ve firma yetkililerinden konuya daha hassas yaklaşılması ve halkın mağduriyetinin önüne geçilmesi için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı. Belediye ekipleri ile 24 saat sahada olmalarına rağmen alt yapı konusunda çok fazla sorunla uğraşıldığına vurgu yaparak, halka hizmet verirken onların mümkün oldukça mağduriyet yaşamaması için birlikte çalışılması gerektiğini belirtti. Başkan Doğan, Emet halkının gerekli özveri, anlayış ve sabrı gösterdiğini belirterek hep birlikte buna layık olmak için daha özverili çalışılması gerektiğini belirtti.

Emet ilçesinin 60 yıllık köhnemiş alt yapısını tamamen modernizasyonunu içeren Emet alt yapı çalışmaları kapsamında 16.km de bulunan Emet göletinden isale hattı ile su Emet’e getiriliyor. Merkezde biri 1500 m3’lük 2 tanesi 800’er metre küplük 2 depo ya sular girerken, toplamda 68.853 metre içme suyu boru hattı ile abonelere su dağıtılımı gerçekleşecek. Ayrıca 56 bin 822 metre kanalizasyon, 3.508 metre yağmur suyu kanalları yapımları da gerçekleştirilecek.

25 May 2023 - 11:51 Kütahya/ Emet- Gündem