Tuğcu'dan Önemli Başarı

Tuğcudan Önemli Başarı

MYO Makine ve Metal Teknolojileri Bölüm Başkanı ve Makine Programı Akademisyeni Dr. Öğr. Üyesi Abtullah TUĞCU, uluslararası sıralama kuruluşu AD Scientific Index’in Google Akademik’teki açık profilleri temel alarak hazırladığı ve en çok atıf alan akademisyenlerin sıralandığı listede 119. sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı. Listelemede 212 ülke ve 14.110 üniversiteden 712.000 akademisyen yer almaktadır.

DR. ÖĞR. ÜYESİ ABTULLAH TUĞCU'yu TANIYALIM:

Kütahya Simav doğumlu olan TUĞCU, 1997 yılında Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Lisans, 2003 yılında Dumlupınar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans, 2015 yılında Dumlupınar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimlerini tamamlamıştır.

Dr. Öğr. Üyesi TUĞCU 1999-2006 yılları arasında Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi, 2006-2015 yılları arasında Tavşanlı Meslek Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmış ve 2015 yılından bu yana da Tavşanlı Meslek Yüksekokulu’nda Dr. Öğretim Üyesi olarak akademik görevlerini sürdürmektedir.

Okulumuzda bu güne kadar, Teknik Programlar Bölüm Başkanlığı, Elektrik ve Enerji Bölüm Başkanlığı, Yüksekokul Müdür Yardımcılığı gibi idari görevleri yürütmüş olup, halen Makine ve Metal Teknolojileri Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Abtullah TUĞCU’nun JEOTERMAL ENERJİ, JEOTERMAL GÜÇ SANTRALLARİ, RÜZGAR ENERJİSİ, ISITMA SİSTEMLERİ, BİNALARDA ISI KAYIPLARI, HAVA KALİTESİ ve HAVA KİRLİLİĞİ konularında ulusal ve uluslararası bilimsel yayınları bulunmaktadır.

DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.İsmet ÇELİK yaptığı açıklamada Scientific Index’in Google Akademik’teki profillere göre hazırladığı ve en çok atıf alan akademisyenlerin sıralandığı listede 119. sırada yer alan Dr.Öğr.Üyesi Abtullah TUĞCU'nun önemli bir başarıya imza attığını belirterek kendisini tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

17 Kas 2022 - 12:16 Kütahya/ Tavşanli- Gündem