KARDEŞ OKUL İÇİN KERMES

Deprem Mağduru Kardeş Okul İçin Kermes

Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü ile Okul Aile Birliği Başkanlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği yiyecek ve içecek kermesi deprem, bölgesinde bulunan Şanlıurfa’daki Eyyubiye Şehit Nusret İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri yararına yapıldı.

Simav İbrahim Eren İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde çeşitli aktiviteler ve yarışmalarla dolu bir program şeklinde planlanan, hava muhalefeti nedeniyle kapalı salon uygulamasına geçilen kermeste, günün yarısından sonra da Cumhuriyet Meydanı Nasuhağa Camisi önünde ürün satışı şeklinde tamamlandı.

Okul Müdürü Arif Pala, son günlerde artış gösteren okulların kermes etkinliklerinin en anlamlı etkinlikler haline geldiğini, kendileri gibi her okulun deprem bölgelerindeki illerde eşdeğer kardeş okulları olduğunu anlattı.

Pala, “Okul Aile Birliği Başkanımız Ali Yavuz ve birliğinin üyeleriyle birlikte hazırladıkları yiyecekten içeceğe, kuru fasulye, nohut, ekşi mayalı ekmek ve cevizli çörekler yanı sıra poğaça ve kurabiyeler, çeşit çeşit tatlılar ve hakları asla ödenmeyecek annelerin kızgın saclarda gönüllülük esasına göre pişirdiği gözlemeler stantlarımızda yer alan ürünlerden oldu” dedi.

19 May 2023 - 10:50 Kütahya/ Simav- Gündem