YAPAY ZEKA YARIŞINDA KÜTAHYA’YA GURUR YÜKLEDİ

YAPAY ZEKA YARIŞINDA KÜTAHYA’YA GURUR YÜKLEDİ

KÜTAHYA ÖZEL İDARE BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ ÖMER SAVAŞ, TÜRKİYE GENELİNDE DÜZENLENEN YAPAY ZEKA YARIŞMASINDA TÜRKİYE 3. SÜ OLDU .

YAPAY ZEKA YARIŞINDA KÜTAHYA’YA GURUR YÜKLEDİ

Kütahya özel idare bilgisayar mühendisi Ömer Savaş, Bilgi Teknolojileri Kurumu akademisi-huavei kodlama maratonu yapay zeka yarışmasına katıldı. 

Düzenlenen online sınavı başarıyla tamamladı. Türkiye genelinde katılan programcılar arasından seçilen 25 kişi arasına girdi. 25 kişiye verilen; yapay zeka problemine 4 gün zaman zarfı içinde hazırladığı projesini sundu. Uydu fotoğrafından yol ve orman alanı gibi alanları bulmayı içeren kodlamasıyla maratonda 3. Oldu. 

1 ağustos tarihinde bilgi teknolojileri kurumuna ödülünü alması için davetiye aldı. 

Ömer Savaş, her saniyede dünyada büyük gelişmelerin olduğu “bilgisayar programcılığı ve kodlama” alanında gerçek bir yarış olduğunu ifade ederek,   “BTK  akademi - huavei kodlama maratonu,  yarışmasının da, ülkemizin bu alandaki ilerlemesinde bir katkı olacağını düşündüm. Bir  anlamda bizler ne kadar gelişmeleri takip ediyorsak, o kadar katkımız olacak. Bu anlamda da, yarışma kapsamında online soruları cevapladım. Ardından da uydu fotoğrafından yol ve orman gibi alanları bulma konusundaki projeyi yaptım. Şu andaki görevimi en iyisini yapma sorumluluğu içinde, çalışmalarını sürdüreceğim. Bu benim için bir geliştirme projesi oldu. “ dedi. 

BTK AKADEMİ NEDİR?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) bilimsel, teknolojik ve sürekli kendini yenileyen eğitim anlayışı ile Kurumumuza, sektöre ve Ülkemize katkı sağlayacak alanında öncü, tanınmış, güvenilir ve saygın bir eğitim merkezi oluşturmak amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan'ın öncülüğünde 2017 yılında kurulmuştur.

BTK Akademi, Kurumumuzun 1983’ten bu yana elektronik haberleşme sektörü alanındaki deneyimi ve 2000 yılından itibaren sürdürdüğü düzenleyici ve denetleyici rolüyle edindiği birikimi tüm paydaşlarına aktarmayı, sertifikasyon eğitimleri ile sektörün ihtiyaç duyduğu yetkin insan kaynağının artırılmasına katkıda bulunmayı amaç edinmiştir.

BTK Akademi bünyesinde gerçekleştirilen programlar, konusunda uzman iç eğitmenlerimizin yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ile ulusal ve uluslararası diğer tüm paydaşlarımızın iş birliği ve katkılarıyla hazırlanmaktadır.

BTK Akademi, içinde bulunduğumuz yüzyılın teknolojik gelişmeleriyle değişen eğitim yöntem ve metotlarına uygun bir şekilde;

BİT alanındaki bilgiye erişimin önündeki engelleri kaldırıp bilgiyi halka arz etmeyi,

BİT alanının bilinçli ve etkin kullanılmasına yönelik bilinçlendirme çalışmaları yoluyla, başta genç ve çocuklar olmak üzere toplumun her kesiminin     farkındalıklarını artırmayı,

Düzenlediği sınıf içi ve online eğitim sertifika programlarıyla, kamu ve özel sektörün ihtiyacı olan kaliteli iş gücünün üretilmesine katkı sağlamayı,

Ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş ve üniversitelerle iş birliği yaparak bilginin yönetimi ve aktarımında söz sahibi olmayı,

Teknoloji dünyasının güncel bilgisini kendini sürekli yenileyen eğitim anlayışıyla halka aktarmayı amaçlayan bir eğitim merkezidir.

“Bilginin Adresi” sloganıyla yola çıkan BTK Akademi, özellikle bilgi teknolojileri alanında oluşturduğu dijital eğitim portali ile tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı hedeflemektedir. Online eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirdiği sınıf içi eğitimlerle de BİT sektörüne yönelik konularda eğitim almak isteyen her kesimin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını mekan ve zamandan bağımsız olarak karşılayacaktır.   


Paylaş: 

Okur Yorumları

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.

Yorum Yaz