Tavşanlı Asayiş Kıskıvrak Yakaladı

TAVŞANLI’DA HIRSIZLIK’A GELEN 3 KİŞİ YAKALANDI.

Tavşanlı’nın Moymul mahallesinde meydana gelen hırsızlık zanlılarını 3 kişiyi polis yaka paça yakaladı.
Moymu mahallesinde girdikleri evden yüklü miktardaki altınları alıp kaçmaya çalışan 3 zanlı vatandaşların şüphelenerek ihbar ettiği polis ekipleri tarafından yaka paça, panik içinde yakalandılar. 
Edinilen bilgilere göre; Moymul mahallesinde, Atabey Sokakta 3 kişiden şüphelenerek polise ihbarda bulundular. Kısa sürede ulaşan polisler, ihbar edilen sokakta, ikisi kadın biri erkek 3 kişiyi belirlediler. 3 zanlı polisi gördüklerinde kaçmaya başladılar. Şahıslar, çorap ve cüzdan içine doldurdukları para ve altınları atarak kaçmaya başladılar. 
Ancak polis S.A (2000-Aksaray), A.A (1988-Ödemiş) A.B (1993-Ödemiş) Kıskıvrak yakaladı. Zanlıların attıkları yerden para ve altınları topladı. 

sasa

Yapılan araştırmalar neticesinde ise; Şüphelilerin, yere attıkları altın ve paraları N. S.  isimli bayan şahsa ait  evden çalındığını belirledi. 
Zanlıların eve  “dil düşürme yöntemi” olarak ifade edilen kilit açma sonucu girdikleri, anlaşıldı. 
İkametten çalınan malzemelerin ise;
—14 adet Çeyrek Altın,
—1 adet Yarım Altın,
—3 adet Bilezik,
—2 adet Altın kolye,
—1 adet Altın Bileklik,
—5 adet üzerinde çeyrek  altın bulunan bileklik,
—2 adet altın tek taş yüzük,
—1 adet pırlanta 5 taş yüzük,
—1 adet Altın yüzük,
—1800 TL,
—30 Amerikan Dolar, olduğu tespit edildi. 
Şüpheli şahısların çok sayıda hırsızlık ve yankesicilik suçlarından kayıtları olduğu, Manisa ilinden Tavşanlı İlçesine geldikleri polis araştırmaları ile  tespit edildi. Zanlılar  yapılan işlemlerinin ardından adli mercilerce tutuklanarak ceza evine gönderildi.


Paylaş: