GLİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI :: Doğal Afetl Önlemi :: İstifa Etti... :: En Çok Akıllı Telefon “Aradık’’ :: Başsavcı Alim Taş GÖREVE BAŞLADI :: Çanakkale Zaferinin 100. Yılı :: İlk İhracat: LAV :: Vekilden Belediyeye Ziyaret :: Güral Cumhurbaşkanı Heyetinde :: Kütahya’nın İlk Çocuk Kardiyoloji Uzmanı ::

Mehmet Akif Ersoy İle Anlaşabilmek

14 Mart 2012 Çarşamba

Tavşanlı AKP Kadın Kolları tarafından, İstiklal Marşı'nın kabulünün 91. yılı münasebetiyle düzenlenen " Mehmet Akif Ersoy ile anlaşabilmek" konulu konferansta, iletişim uzmanı ve yazar Fatih Akbaba ilgiyle izlendi.

Tavşanlı AKP Kadın Kolları tarafından,  İstiklal Marşı'nın kabulünün 91. yılı münasebetiyle düzenlenen " Mehmet Akif Ersoy ile anlaşabilmek" konulu konferansta, iletişim uzmanı ve yazar Fatih Akbaba ilgiyle izlendi.


Belediye kültür sarayında  yapılan konferansa, Kütahya Millet vekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya AKP  İl başkanı, Tavşanlı AKP İlçe Başkanı Mehmet Demir, AKP kadın kolları yöneticileri,   çok sayıda vatandaş  katıldı.


Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve  Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinin sunumunun ardından Tavşanlı Ak Parti kadın kolları başkanı  Dilek Kasımoğlu konferansın açılış konuşmasını yaptı.


Kasımoğlu, vatan ve bayrak sevgisini sürekli tazeleyen, İstiklal Marşının söz yazarı Mehmet Akif Ersoy’u anlamanın ve tanımanın yeni projeler üretilmesi açısından önemine değinerek, bu amaçla konferansın düzenlendiğini söyledi.


Fatih Akbaba da, Mehmet Akif ile ilgili çarpıcı olaylara yerverdiği konuşmasında, İstiklal Marşı ile ilgili yorum ve düşüncelerini izleyicilerle paylaştı. Tavşanlı AKP Kadın Kolları tarafından,  İstiklal Marşı'nın kabulünün 91. yılı münasebetiyle düzenlenen " Mehmet Akif Ersoy ile anlaşabilmek" konulu konferansta, İletişim uzmanı ve yazar Fatih Akbaba ilgiyle izlendi.


Belediye kültür sarayında  yapılan konferansa, Kütahya Millet vekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya AKP  İl başkanı, Tavşanlı AKP İlçe Başkanı Mehmet Demir, AKP kadın kolları yöneticileri,   çok sayıda vatandaş  katıldı.


Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve  Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinin sunumunun ardından Tavşanlı Ak Parti kadın kolları başkanı  Dilek Kasımoğlu konferansın açılış konuşmasını yaptı.
Kasımoğlu, vatan ve bayrak sevgisini sürekli tazeleyen, İstiklal Marşının söz yazarı Mehmet Akif Ersoy’u anlamanın ve tanımanın yeni projeler üretilmesi açısından önemine değinerek, bu amaçla konferansın düzenlendiğini söyledi.


Kasımoğlu şöyle konuştu: Tavşanlı Ak Parti Kadın Kolları İlçe Teşkilatı Başkanı Dilek Kasımoğlu; Mehmet Akif Ersoy kişiliği, hayatı, eserleri ve özellikle İstiklal Marşı ile bu ülke evladının gönlünde taht kurmuştur. Onun gibi bir edebiyatçı henüz gelmemiştir. Mehmet Akif Ersoy aynı zamanda vatan ve bayrak sevdalısıdır. Çocuklarımız İstiklal Marşını her okuduğunda, kalplerinde vatan ve bayrak sevdası yenilenir. Dini bütünlüğü, İslam felsefesi bakımından görüşü, edebi şahsiyeti ve şairliği onu kalbimizde ebediyen yaşatacaktır.


Mehmet Akif Ersoy, Batı Kültürü ile olan etkileşimi kabul etmiş, çağdaş İslam anlayışına sahip olmuştur. Eserlerinin kaynağı hep bu topraklar olmuş, bu kültürden beslenmiştir. Bu vatandan aldıklarını fazlasıyla bu vatanına armağan etmiştir.


Çok değerli edebiyatçımız ve vatan sevdalısı Mehmet Akif Ersoy’u anlamak ve tanımak bu kadar kısa sürede mümkün olmayacaktır elbette… Arzumuz onu evlatlarımızın daha yakından tanıyabilmeleri için yeni projeler üretilmesidir. Teşkilat olarak değerli edebiyatçımızı en iyi anlatacak isimlerden biri olan Fatih Akbaba’ya teklifte bulunduk. Yoğun temposuna rağmen, değerli vakitlerinden bizi ayırarak davetimizi kabul eden Fatih Akbaba Bey Efendiye Tavşanlı Halkı ve Teşkilatım adına teşekkür ediyorum, herkese saygılar sunuyorum.


İLETİŞİM UZMANI VE YAZAR FATİH
AKBABA: "MEHMET AKİF'E VEFAYI GÖSTERENLER BU MİLLETİN GENÇLERİDİR, DÖNEMİN YÖNETİCİLERİ İSE SINIFTA KALMIŞLARDIR!"


Akbaba gerek Mehmet Akif'in gençlik yıllarından ve gerekse ölüm sonrasında yaşanan olumsuzluklardan bahsetti. Fatih Akbaba; "Önemli olan Mehmet Akif'in şiirlerini iyi okumak değil fikri ve sosyal dünyamızda Akif'in fikirlerinden hangi izler taşıdığımızı sorgulanmasını yapmaktır. Hepimiz isteriz ki Akif gibi bir çocuğumuz olsun. Bunu isteyebilmek için önce Emine Şerife Hanım gibi bir anne, Tahir Efendi gibi bir baba olmak gerekmektedir." Dedi. İstiklal Marşının yeni bir anlayış ve muhakeme yönüyle ele almanın zamanı geldiğini vurgulayan Akbaba, "Bu yönüyle İstiklal Marşı yeniden hem mana hem de hedeflenen amaç itibariyle üzerinde çalışma yapmamız gereken ciddi bir gönül malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır." Dedi.


İSTİKLAL MARŞINI KABUL EDENLER DAHA SONRA AKİF'E BİR VEBALI GİBİ DAVRANMIŞTIR!


Fatih Akbaba halkın gözyaşlarıyla izlediği duygu yüklü konuşmasında Akif'in cenazesiyle ilgili kısmında çarpıcı tespitlerde bulundu. Fatih Akbaba; "İstiklal marşını kabul edenlerin, saygıyla söyleyenlerin onun şairine öldükten sonra bir vebalı gibi davranmış olmasını hiçbir vicdan ve mantık ne kabul edebilir ne de izah edebilir! 91. Yılını kutladığımız İstiklal Marşının kabulünün 90. yılında Mehmet Akif Ersoy Yılı ilan etmişsek bir vefadan bahsetmiş olabilir miyiz? Elbette ki bu kadar unuttuğumuz bir insanı sadece şiirini okuyarak Akif'i iyi anladığımızı düşünüyorsak yanılırız. Bize yakışan onun fikirlerinden ve insani duruşundan faydalanmak ailemize, toplumumuza ve devletimize katkıda bulunmaktır. İşte o zaman Mehmet Akif Ersoy ile anlaşabiliriz diyebiliriz!" dedi.


AKİF'E VEFA GÖSTERENLER AKİF'İN HAYALİ OLAN ASIM'IN NESLİDİR!


Fatih Akbaba daha sonra Akif'in cenazesine dönemin resmi zevatının ilgisiz hatta katılanlara gizli bir baskıyı uygulamış olmasının izah edilecek bir yanı olmadığından bahsetti. Fatih Akbaba; "Vefası olmayanın sefası olmaz dostlar! Ancak bugün halkımız daha güzel yaşayabiliyorsa, Akif'in hayali Asım'ın Nesli olan o dönemin gençliğinin hasbelkader cenazeden haberdar olmasıyla cenazeye sahip çıkmasıyla gerçekleşmiştir diyebiliriz. Zira o vefa bugünün sefası demektir. Dostlar Akif'i çocuklarımızı ve ailemize iyi anlatmalıyız ve Akif gibi dert adamı olmayı öğretmemiz gerekiyor!" dedi. Daha sonra Akbaba, İstiklal Marşının geneli üzerine yorum ve düşüncelerini katılımcılar ile paylaştı.
Programın sonunda Tavşanlı Ak Parti kadın kolları bakanı  Dilek Kasımoğlu Fatih Akbaba'ya günün hatırası olarak bir fincan takımı ve Leblebi takdim etti.

Bu haber 566 defa okunmuştur.

ANASAYFA | REKLAM | KULLANIM ŞARTLARI | GİZLİLİK KOŞULLARI | BİZE ULAŞIN
COPYRIGHT © 2010 KUTAHYANINSESI.COM ALL RIGHTS RESERVED. | UYGULAMA : NUREDDİN BALIKÇI