10.10.2019 11:38:00
208

T.C.TAVŞANLI 2.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN 

KAMULAŞTIRMA İLANI

Davacı DSİ Müdürlüğü tarafından yukarıda esas numarası belirtilen dosyalarla davalı/davalılar aleyhine açılan kamulaştırma bedelinin tespiti ve taşınmazın davacı adına tapuya kayıt ve tescili davalarında verilen ara karar uyarınca;

Kamulaştırma Kanununun 2942 sayılı kanunun ile değişik 10. maddesi hükmü gereğince: yukarıda tapu kayıt bilgileri yazılı taşınmazlarda davacı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından alınan karara istinaden taşınmazların tamamından veya bir kısmından karayolu geçirilmesine karar verildiğinden, kamulaştırma bedelinin tespiti ve taşınmazın davacı kurum adına tescili için Tavşanlı 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde davanın açıldığı ve yapılacak yargılama sonunda kamulaştırılan taşınmaz bedelinin 2942 sayılı Kanun gereğince saptanmasına müteakip bedelin ilgililer adına mahkemece belirlenecek banka şubesine yatırılmasına ve bedelin yatırılması üzerine de taşınmazın davacı kurum adına tesciline karar verileceği hususu 2942 Kamulaştırma Kanununun 10. Maddesi hükmü gereğince ilan olunur.

Kamulaştırmayı yapan davacı idare, malikleriyle cinsi ve niteliği yukarıda yazılı taşınmazların kamulaştırma bedelinin tespiti ve tescili için davacı kurum tarafından mahkememizin yukarıda belirtilen esas sayılı dosyaları ile dava açılmıştır.

2942 Sayılı Kamulaştırma Yasasının 10. maddesinin 4. bendi uyarınca ilan olunur.27/09/2019

Basın No:2019/102


Yorumlar
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır. Neleri kabul ediyorum: ip adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle pa ylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Yorum Yaz